пʼятниця, 19 листопада 2010 р.

Ехінацея

Ехінаце́я (Echinacea) — рід багаторічних трав'янистих рослин родини айстрових (Asteraceae). Стебло пряме, до 150 см. заввишки. Листки прості, овальні або лінійно-ланцетні, по краю — за рубчасто-зубчасті, нижні — довгочерешкові, верхні — майже сидячі. Квітки розміщені на кінцях стебел неоднаково: крайові — довгоязичкові, неплідні, пурпурові, темно-червоні або жовті; серединні — трубчасті, двостатеві. Цвіте у липні — жовтні. Плід — сім'янка.
Властивості ехінацеї
Вчені відкрили нові властивості лікарської рослини ехінацея, які дозволять використовувати цей народний засіб для ефективної боротьби з нежиттю. Медики вважають, що профілактичне застосування ехінацеї зможе понизити ризик риніту на 58%, а лікування їм під час захворювання дозволить скоротити термін хвороби удвічі.
Ехінацея, як вважають американські фармацевти, підвищує імунітет. Вони також встановили, що у поєднанні з вітаміном С рослина здатна зменшити ризик захворювання нежиттю на 86%. Крім того, ехінацея позитивно діє при кашлі і головному болі. Виходить, що вона набагато ефективніше при нежиті, аніж горезвісна профілактична вакцина, використання якої знижує ризик захворювання тільки на 35%. Ехінацея здатна протистояти більш ніж двом сотням різних вірусів
Ехінацею пурпурову вирощують як цінну кормову культуру, багату білками, а також як декоративну і лікарську рослину. Батьківщина цієї цілющої рослини — Північна Америка
Лікувальні властивості ехінацеї
На відміну від синтетичних біостимуляторів ця рослина лікує не наслідки хвороби, а її першопричини. Ехінацея надзвичайно підвищує імунітет, очищаючи всю лімфатичну систему, кров, печінка; бореться проти вірусів, бактерій, грибків; активує захисні сили організму на боротьбу з недугою. Відвар ехінацеї покращує апетит, сон, настрій, підвищує зір, нормалізує кров’яний тиск, зменшує набряки, головні і суглобові болі. Для приготування відвару 1 чайна ложка заварюється в склянці води на водяній бані. Пити відвар потрібно по третині склянки тричі на день.
Настоянки ехінацеї
Найпоширеніша форма вживання — настоянка ехінацеї пурпурової, що має бактеріостатичну, протизапальну дію. Її готують у співвідношенні 1 до 10 на 70-відсотковму спирті. Настоюйте в темному теплому місці 30-40 діб. Вживайте по 20-30 крапель за півгодини до їжі. Можливий і аптечний варіант. Спиртова настоянка ехінацеї — ефективний лікувальний препарат для натирання під лопатками при тривалому кашлі. Для стимуляції імунних процесів використовують спиртові композиції з настоянок ехінацеї, коріння цикорію, квіток гречки, чаполочі запашної у співвідношенні 2:1:1:1. Приймати по 20 крапель на одній ложці води тричі на добу за годину до їжі.
Стельмах Маргарита

Немає коментарів:

Дописати коментар